NIECHAJ PROWADZI NAS GWIAZDA
piątek, 23 grudzień 2022 11:40

6 stycznia 2023 roku,

zgodnie z kilkunastoletnią tradycją, ulicami kilkuset miejscowości przejdzie Orszak Trzech Króli. Królowie Azji, Europy i Afryki będą wędrować do Stajenki, gdzie pokłonią się Nowonarodzonemu Dzieciątku. Żuromin, tak jak w minionych latach, dołączy do radosnego i kolorowego świętowania. Hasło tegorocznego orszaku - „Niechaj prowadzi nas gwiazda” - zwraca uwagę na gwiazdę, która była znakiem i przewodnikiem dla Mędrców w drodze do Jezusa.

Żuromiński orszak wyruszy o godz. 11:00 z placu przy Liceum Ogólnokształcącym (ul. Licealna 1) i przejdzie ulicami: Zamojskiego, Plac Wolności, Plac Piłsudskiego, Wetmańskiego, Plac Zielony Rynek, Kościuszki i zakończy się w kościele Mszą świętą oraz programem artystycznym młodzieży licealnej.

Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, dziadków. Niech nikogo z nas nie zabraknie. Mile widziane przebrania w królów, aniołów, pasterzy, owieczki, baranki, osły i inne postacie oraz zwierzęta związane z jasełkami bożonarodzeniowymi.

Przed wymarszem będą rozprowadzane symboliczne korony dla uczestników i śpiewniki kolędowe, aby nasz udział był czynny oraz by pięknie wybrzmiewało echo naszych polskich kolęd.

Orszak organizują: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i Parafia św. Antoniego z Padwy w Żurominie.

WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!