Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie - 04 czerwca 2023 r.

1. W najbliższy czwartek 08 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Uroczysta Msza święta wraz z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy zostanie odprawiona o godz. 12:00. Trasa procesji będzie prowadziła ulicami: Jezuitów, Szpitalną, Kosynierów i Kościuszki. Tradycyjne cztery ołtarze zostaną przygotowane w następujących miejscach: ul. Jezuitów - przed skrzyżowaniem z ul. Szpitalną; ołtarz przygotowuje Apostolat Modlitwy i Postu za Kapłanów; 2. ul. Szpitalna - przed skrzyżowaniem z ul. Kosynierów; ołtarz przygotowuje Odnowa w Duchu Świętym; 3. ul. Kościuszki - przy skrzyżowaniu w Placem Zielony Rynek; ołtarz przygotowuje Apostolstwo Dobrej Śmierci i Krwi Chrystusa; 4. przy dzwonnicy, w miejscu celebry odpustowej; ołtarz przygotowują strażacy. Prosimy o udział w procesji: asystę, dzieci sypiące kwiatami, ministrantów, chór, strażaków i inne osoby zaangażowane w procesję. Druhów strażaków prosimy także o pomoc w kierowaniu ruchem. Pozostałe Msze święte w Boże Ciało odprawiane będą jak w każdą niedzielę, z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy świętej o godz. 15:00.

2. Dzieci, które chcą sypać kwiatami podczas procesji, zapraszamy na próbę we wtorek 6 czerwca na godz. 17:00.

3. W dniach od 09 do 15 czerwca przeżywać będziemy oktawę Bożego Ciała. Każdego dnia oktawy po Mszy świętej o godz. 18:00 odbywać się będzie procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszamy asystę procesyjną i inne osoby zaangażowane w procesję.

4. W sobotę 10 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania. Próba liturgiczna przed bierzmowaniem odbędzie się we wtorek 06 czerwca o godz. 18.30. W piątek 09 czerwca od godz. 18.00 spowiedź dla kandydatów i świadków bierzmowania oraz próba generalna ze świadkami.

5. Informujemy, że z zaplanowanych na rok 2023 prac remontowych zostały już zrealizowane następujące: na cmentarzu wykonano kolejną alejkę z kostki brukowej o łącznej powierzchni 160 m², została wymalowana wewnątrz kaplica cmentarna, zainstalowano nowe oświetlenie w prezbiterium kaplicy i zmodernizowano oświetlenie w całej kaplicy. Zakupiono do kaplicy cmentarnej nowe obrusy i świece ołtarzowe oraz lichtarz wraz z nowym paschałem. Na cmentarzu zostały umieszczone trzy aluminiowe gabloty informacyjne. W prezbiterium kościoła zostało zainstalowane nowe oświetlenie. Zakupiony został nowy pulpit na miejsce przewodniczenia Mszy świętej oraz nowy pulpit mszalny na ołtarz. Dokonano renowacji sztandaru ministrantów oraz zakupiono nową gablotę na sztandar. Aktualnie trwają procedury uzyskania pozwoleń konserwatora zabytków na renowację trojga drzwi wejściowych do kościoła oraz na remont dolnej części elewacji frontowej kościoła wraz z naprawą schodów głównych. Trwają także dalsze prace porządkowe na terenie przy plebanii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie nasze prace. Serdeczne „Bóg zapłać”.

6. W niedzielę 11 czerwca ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe.

7. W niedzielę 11 czerwca br. o godz. 13:45 odbędzie się w Wiadrowie poświęcenie pól.

8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

9. Do wieczności odszedł śp. Włodzimierz Gesek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

10. Życzymy Wszystkim miłej niedzieli i dobrego tygodnia oraz opieki Matki Bożej Żuromińskiej.

 

Więcej w kategorii: Ogólna Intencje »