Niedziela, 22 maja 2022 r.

Słowo zachęty Biskupa Płockiego z okazji zakończenia Roku

„Rodzina Amoris Laetitia” i Diecezjalnego Święta Rodziny

Kochani Diecezjanie!

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka, w dniu 3-5 czerwca br. odbędą się trzydniowe obchody, związane z zakończeniem Roku „Rodzina Amoris laetitia”. W Grodzie Krzywoustego będziemy z tej okazji gościć Polską Federację Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, założona w stolicy naszej diecezji w 1993 r.

Serdecznie zapraszam do włączenia się we wspólne świętowanie. Słowo zachęty do przybycia do Płocka kieruję szczególnie do rodzin. Podczas Diecezjalnego Święta Rodziny dnia 5 czerwca br., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, liczę na obecność rodziców, dzieci, babci i dziadków, a także duszpasterzy, katechetów, wychowawców i osób konsekrowanych. Uroczystość rozpoczniemy od Mszy św. o godz. 11.30 w Bazylice Katedralnej, a następnie w radosnym, dziesiątym już Marszu dla Życia i Rodziny, przejdziemy do ogrodu Wyższego Seminarium Duchownego, by w czasie festynu dziękować Bogu za dar życia i nasze rodziny. Zaproszenia pisemne ze szczegółami zostały przekazane do każdej parafii naszej diecezji.

Wszystkich Diecezjan ogarniam moją modlitwą i pamięcią. Przyjmijcie życzenia wstawiennictwa Królowej Rodzin na zmagania codzienności oraz pasterskie błogosławieństwo, którym obejmuję również chorych, cierpiących i przeżywających różne trudności życia małżeńskiego i rodzinnego. Niech czuwa nad Wami Ukrzyżowany i Zmartwychwstały Pan!

Wasz Biskup Piotr

1. Na początek naszych dzisiejszych parafialnych informacji mamy radosną wiadomość i gratulacje. Gratulujemy naszym ministrantom zajęcia I miejsca w Finale Diecezjalnym Piłki Nożnej Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej w kategorii „lektor młodszy”. Tym samym gratulujemy BILETU na MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ MINISTRANTÓW, jakie odbędą się w końcu czerwca br. w Kołobrzegu. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim ministrantom i ich opiekunowi ks. Robertowi.
  2. W piątek 27 maja br. o godz. 7.00 wyruszy już po raz XV Piesza Pielgrzymka z Żuromina do Działdowa - do miejsca męczeńskiej śmierci Błogosławionych Biskupów Antoniego Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego. Szczegóły pielgrzymki oraz zapisy w kancelarii parafialnej. Bardzo serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania.
  3. W sobotę, 28 maja, zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w sali klasztornej na I piętrze. Na godz. 10.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych: A i B Liceum, zaś na godz. 11.30 uczniów klasy pierwszej C Liceum, uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych oraz uczęszczających do innych szkół
  4. W piątek 27 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za Ojczyznę, a o godz. 17.30 odmówimy różaniec. Serdecznie zapraszamy.
  5. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także czerwcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli, dobrego tygodnia, dużo zdrowia i opieki Matki Bożej Żuromińskiej.

Więcej w kategorii: Ogólna Intencje »