Informacje duszpasterskie - 05 lutego 2023 r.

1. Pokolędowe słowo Proboszcza:

W miniony wtorek 31 stycznia zakończyliśmy wizytę duszpasterską, zwaną „kolędą”. Po co jest kolęda? Niektórzy sądzą, że najważniejszym elementem wizyty powinna być rozmowa księdza z przyjmującymi go parafianami. Innym wydaje się, że kolęda to jakaś kościelna wizytacja i kontrola. Jeszcze inni mówią, że ksiądz przychodzi tylko po kopertę. Tymczasem wizyta duszpasterska jest przede wszystkim spotkaniem modlitewnym. Ksiądz przychodzi, aby pobłogosławić rodzinie na nowy rok i wspólnie z nią się pomodlić. Tego błogosławieństwa wszyscy potrzebujemy, aby nasze prace i całe życie przynosiło dobre owoce. Jest to oczywiście także okazja, aby trochę ze sobą porozmawiać, uścisnąć sobie dłoń i uśmiechnąć się do siebie z bliska. Jest to również sposobność, aby wesprzeć materialnie wspólnotę parafialną, realizując piąte przykazanie kościelne: „Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła”.

Jak przebiegała kolęda 2023 roku w naszej parafii?

Kolędowaliśmy 23 dni, kolędowało 5 księży, odwiedziliśmy 2450 rodzin - mieszkań. Na terenie parafii zamieszkuje ok. 3500 rodzin. Odwiedziliśmy więc 70% wszystkich rodzin. Dziękujemy za otwarcie drzwi swoich domów i mieszkań. Wszędzie tam, gdzie były one otwarte byliśmy przyjmowani serdecznie. Wszystkim, którzy nas przyjęli w swoich domach i mieszkaniach składamy wielkie podziękowanie. Cieszymy się, że bardzo wielu parafian jest zadowolonych z naszych dotychczasowych inicjatyw duszpasterskich i prac materialnych. Wielu docenia różne przeprowadzone akcje i dzieła duszpasterskie oraz materialne. Witamy bardzo serdecznie nowe rodziny i osoby indywidualne, które od niedawna zamieszkały na terenie naszej parafii.

Dziękujemy bardzo serdecznie za ofiary kolędowe. Znaczna część ofiar, a dokładnie 108 000,00 zł, zasiliła kasę parafialną i będzie przeznaczona na bieżące funkcjonowanie parafii. Zgodnie z prawem kościelnym kwota 18 000,00 zł zostanie przekazana na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany, a pozostałe ofiary kolędowe stanowią wynagrodzenie dla księży.

Dziękujemy Wszystkim Parafianom za dobrą współpracę i troskę o parafialną wspólnotę. Niech Pan Bóg Wszystkim błogosławi i niech Wszystkich strzeże.

2. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

3. Do wieczności odeszła: śp. Stanisława Stopczyńska - Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

4. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i całego tygodnia oraz opieki Matki Bożej Żuromińskiej.

Więcej w kategorii: Ogólna Intencje »