Informacje duszpasterskie - 20 października 2024 r.

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza święta na cmentarzu zostanie odprawiona o godz. 11:00. Również w Dniu Zadusznym o godz. 11:00 zostanie odprawiona na cmentarzu Msza święta.

2. W kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona i nazwiska zmarłych na nową listę rocznych i jednorazowych modlitw zwanych wypominkami. Nową listę zmarłych w wypominkach rocznych będziemy odczytywać od niedzieli 3 listopada o godz. 8:30 lub 11:30. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy modlić się na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym o godz. 10:45.

3. W piątek 25 października o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy.

4. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17:15. W najbliższą sobotę 26 października, z racji mszy ślubnej, różaniec będzie po Mszy świętej o godz. 18:00.

5. Zapraszamy dzieci do udziału w pochodzie świętych. Inicjatywa rozpocznie się w niedzielę 27 października o godz. 10:00 na Placu Piłsudskiego przed kościołem. Prosimy, aby dzieci przebrały się za swoich ulubionych świętych. Szczególnie zachęcamy, aby dzieci przygotowujące się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych przebrały się (jeśli jest taka możliwość) za swoich patronów z Chrztu Świętego. Podczas pochodu zostanie rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejsze przebranie  i zostaną wręczone okazjonalne nagrody.

6. W niedzielę 13 października zebraliśmy do puszek na stypendystów papieskiej fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia kwotę 6 262,00 zł. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

7. W ubiegłą niedzielę odbyło się doroczne liczenie wiernych obecnych na Mszach świętych i przystępujących do Komunii Świętej. W naszej parafii w Mszach świętych uczestniczyło 1776 osób, co stanowi 23% wszystkich wiernych zobowiązanych do uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej. Do Komunii Świętej przystąpiło 907 osób, co stanowi 51% wszystkich obecnych na Mszach świętych.

8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

9. Do wieczności odeszła: śp. Elżbieta Peścińska - Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

10. Życzymy wszystkim miłej niedzieli, dobrego tygodnia i opieki Matki Bożej Żuromińskiej.

Więcej w kategorii: Ogólna Intencje »