Informacje duszpasterskie - 2 października 2022 r.

1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy każdego dnia o godz. 17:30. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Liczymy na obecność dzieci i młodzieży, a zwłaszcza tych, którzy przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej, odnowienia przyrzeczeń chrztu i sakramentu bierzmowania. Dla dzieci najbardziej wytrwałych są przewidziane nagrody.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w godz. od 17.00 do 17.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu; w piątek Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 7:30 do 9:00 i po południu od godz. 16:45 do 17:30.
  3. W kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona i nazwiska zmarłych na nową listę całorocznych i jednorazowych modlitw zwanych wypominkami. Wypominki to bardzo wymowny wyraz naszej chrześcijańskiej pamięci modlitewnej o zmarłych, a zarazem duchowa pomoc w osiągnięciu przez nich zbawienia wiecznego. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna od wtorku do piątku w godz. od 8:00 do 9:00 i od 16:00 do 17:30 oraz w soboty od 10:00 do 12:00. W poniedziałki jest nieczynna.
  4. Zaplanowane na rok 2022 parafialne prace remontowe dobiegają pomału do końca. Przypominamy, że na cmentarzu wykonaliśmy alejki o łącznej powierzchni 300 m², powstały nowe ujęcia wody, zmodernizowano jeden ze śmietników cmentarnych, w kaplicy cmentarnej zainstalowane zostały nowe mikrofony i wzmacniacz. Przy kościele zamontowano nowe nagłośnienie zewnętrzne. W przykościelnym klasztorze przeprowadzono kapitalny remont łazienki. Kończą się prace porządkowe w dwóch salach klasztornych służących do spotkań grup parafialnych. Zostały odnowione figury tajemnic różańcowych oraz figury na tzw. wzgórzu „Getsemani” przy naszym kościele. Zakończone zostały prace przy plebanii oraz remont łazienek w części administracyjnej plebanii. Aktualnie trwa remont części dachu na przykościelnym klasztorze. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie nasze prace. Dziękujemy za złożone ostatnio dwie indywidualne ofiary na kościół.
  5. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Kaczmarczykowi za ogromną i fachową pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. Wielkie „Bóg zapłać”.
  6. Ofiary zbierane na tacę w najbliższą niedzielę 9 października będą przeznaczone na remonty.
  7. W minioną niedzielę zebraliśmy na ogrzewanie kościoła kwotę 14 001,00 zł. Serdeczne „Bóg zapłać” ofiarodawcom za wspaniałomyślność i zrozumienie.
  8. Dziękujemy bardzo serdecznie Kołu Żywego Różańca z ul. Wyzwolenia 49B/15 za ofiarę na ogrzewanie kościoła.
  9. Siostry Pallotynki z Centrum Misyjnego w Warszawie, które gościły u nas w niedzielę 18 września dziękują bardzo serdecznie za możliwość podzielnia się z nami swoim świadectwem misyjnym oraz za przekazane ofiary na misje. Siostry zebrały kwotę 11 460,00 zł. Pięknie dziękujemy ofiarodawcom.
  10. Komenda Powiatowa Policji w Żurominie apeluje, aby zachować ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami. Zdarzają się bowiem oszuści, którzy wyłudzają na różne sposoby pieniądze, zwłaszcza od osób starszych. W przypadku zetknięcia się z taką sytuacją należy zawsze kontaktować się z Policją dzwoniąc na numer alarmowy 112. Szczegóły apelu policji znajdują się w gablocie informacyjnej w kruchcie kościoła.
  11. Wraz z parafią Świętej Rodziny w Mławie organizujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej śladami Pana Jezusa w dniach od 18 do 25 lutego 2023 roku. Więcej informacji na plakacie znajdującym się pod chórem. Zapisy u ks. Tomasza, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także „Gość extra”, zatytułowany „Dotyk Miłosierdzia”, poświęcony św. Faustynie i objawiającemu się jej Jezusowi Miłosiernemu. „Gość extra” do nabycia w zakrystii, cena 12 zł.
  13. Do wieczności odeszła: śp. Jadwiga Sadowska - Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
  14. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i dobrego tygodnia oraz opieki Matki Bożej Żuromińskiej.

.

Więcej w kategorii: Ogólna Intencje »