Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie - 03 grudnia 2023 r.

1. W Adwencie odprawiamy tzw. roraty, czyli Msze święte wotywne o Najświętszej Maryi Pannie. Na roraty przychodzimy wszyscy z lampionami lub świecami. W naszym kościele roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 7:00. Dodatkowo w adwentowe czwartki roraty będą odprawiane o godz. 18:00, na które zapraszamy wszystkie dzieci, a zwłaszcza te które przygotowują się do I Komunii świętej i odnowienia przyrzeczeń chrztu.

2. Ogłaszamy Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu szopki bożonarodzeniowej. Dobrze, gdyby szopka nawiązywała do hasła roku duszpasterskiego: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Szopka może być wykonana w dowolnym stylu; koniecznie z uwzględnieniem wyraźnych elementów tradycji Bożego Narodzenia. Technikę i zestaw materiałów wybiera samodzielnie każda rodzina. Postacie do szopki powinny być wykonane własnoręcznie (nie umieszczamy gotowych figur). Podstawa szopki nie powinna przekraczać 70 cm. Szopki do konkursu na etapie parafialnym należy złożyć do dnia 13 grudnia br. Do szopki dołączamy informację zawierającą: imię i nazwisko, dokładny adres korespondencyjny, numer telefonu, adres e-mail, opis szopki oraz oświadczenie, że zgłoszony projekt jest oryginalnym dziełem autora oraz zgoda rodziców na udział w konkursie. Wręczenie nagród na etapie parafialnym nastąpi w niedzielę 24 grudnia po Mszy świętej o godz. 10:30. Szopka zwycięska zostanie zgłoszona do etapu dekanalnego.

3. Od najbliższej niedzieli 10 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie ogłoszeniowej w kruchcie kościoła i na stronie internetowej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy.

4. W sobotę, 2 grudnia, ministranci z naszej parafii zdobyli dwa pierwsze miejsca w kategorii najmłodszej (ministrant) i najstarszej (lektor starszy) turnieju diecezjalnego piłki nożnej na etapie dekanalnym. Rozgrywki odbyły się w Bieżuniu. Nasi ministranci wygrali wszystkie mecze i zakwalifikowali się do rejonowego etapu turnieju. Serdecznie gratulujemy!

5. Rozpoczynamy sprzedaż świec bożonarodzeniowych w cenie 10 zł za świecę małą i 15 zł za świecę dużą. Zachęcamy do włączenia się w to szlachetne wigilijne dzieło. Świece można nabywać przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W tym tygodniu Pan Organista Paweł będzie roznosił do naszych domów poświęcone bożonarodzeniowe opłatki według następującego porządku (od godz. 16.00): poniedziałek - ulice: Reformatów, s. Stanisławy, ks. Żbikowskiego, Wiatraczna, Okopowa, ks. Popiełuszki, ks. Staniaszki, Klonowa, Kasztanowa, Dębowa, Brzozowa i Leszczynowa; wtorek - Targowa; środa - ulice: Narutowicza, Sikorskiego, Andersa, Puławskiego, Wierzbowa i 3 Maja.

7. W piątek 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Kaczmarczykowi i Panu Michałowi Milewskiemu za pożyteczną i fachową pracę utwardzenia drogi przy cmentarzu. Wielkie „Bóg zapłać”.

9. W niedzielę 10 grudnia taca będzie przeznaczona na parafialne remonty.

10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” Jest także nowy magazyn Gościa, zatytułowany „Historia Kościoła”, poświęcony historyczności Jezusa Chrystusa. Czasopisma do nabycia w zakrystii.

11. Do wieczności odeszły śp. Danuta Zofia Kownacka i śp. Zofia Wtulich - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12. Życzymy wszystkim miłej niedzieli, dobrego tygodnia i opieki Matki Bożej Żuromińskiej.

 

Więcej w kategorii: Ogólna Intencje »