Narzeczeni

 

Jest to bezpośrednie przygotowanie do sakramentu małżeństwa.  Winno ono odbyć się na 3 miesiące przed planowanym ślubem. Idea tych spotkań polega na pomocy wkraczającym w związek małżeński. 

Tematyka spotkań porusza ważne zagadnienia dotyczące życia małżeńskiego, rodziny, budowania relacji małżeńskiej, naturalnych metod planowania rodziny, małżeństwa jako sakramentu,  miejsca małżonków we wspólnocie parafialnej itp.  Spotkania dla narzeczonych są odpowiedzią na troskę bł. Jana Pawła II o rodziny i małżeństwa, którym w swej posłudze wiele uwagi poświęcił. Dają one szanse na zbudowanie silnego związku odpornego na współczesne zagrożenia jakie niesie świat współczesny  małżeństwu i rodzinie.

Spotkania dla narzeczonych odbywają się w Żurominie w  ustalonych  wcześniej terminach.  Składają się nań 4 spotkania grupowe (dwa z kapłanem, doradcą życia rodzinnego, psychologiem) oraz dwa spotkania indywidualne z doradcą życia rodzinnego.  Spotkania te nie zastępują  kursu przedmałżeńskiego odbywanego w ramach katechizacji szkolnej.

Każdorazowa tura spotkań dla narzeczonych rozpoczyna się w I SOBOTĘ MIESIĄCA o godz. 19:00 w GÓRNEJ SALI KLASZTORNEJ W ŻUROMINIE. Aby wziąć udział należy przyjść na pierwsze spotkanie. Terminy spotkań są zamieszczane w ogłoszeniach parafialnych.

W roku 2022 spotkania odbywają się w miesiącach: marzec, maj, czerwiec i wrzesień.  

 

 

Więcej w kategorii: Parafia « Sakramenty Dyżury »