bł. Klara Ludwika Szczęsna
środa, 09 listopad 2022 19:09

Błogosławiona ziemi żuromińskiej przybywa do naszego sanktuarium.

W najbliższą niedzielę 13 listopada odbędzie się wprowadzenie do naszego sanktuarium relikwii bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej. Relikwie przekażą nam Siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego - Siostry Sercanki. Bł. Matka Klara Szczęsna była właśnie współzałożycielką Zgromadzenia Sióstr Sercanek. Uroczyste wprowadzenie relikwii będzie miało miejsce na początku Mszy świętej o godz. 12:00. Natomiast podczas Mszy świętych o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 obecne będą z nami Siostry Sercanki, które wezmą czynny udział w liturgii i przybliżą nam postać bł. Matki Klary, wspominając ważniejsze aspekty jej życia i duchowości. Po każdej Mszy świętej odmówimy modlitwę za wstawiennictwem bł. Klary oraz zostanie udzielone błogosławieństwo relikwiami Błogosławionej. Klara Ludwika Szczęsna urodziła się w Cieszkach koło Żuromina 18 lipca 1863 r. Ochrzczona została w kościele parafialnym w Lubowidzu. Gdy miała 12 lat zmarła jej matka. To właśnie wtedy pielgrzymując często do żuromińskiego sanktuarium i modląc się przed cudownym obrazem Matki Bożej Żuromińskiej nastoletnia Ludwika zwróciła się całym swoim sercem do Matki Najświętszej. Mając 17 lat przeniosła się do Mławy. Teraz po raz kolejny - tym razem w swoich relikwiach - przybędzie do naszego sanktuarium i już z nami pozostanie. Jako Święta naszej żuromińskiej ziemi będzie za nami orędować u Boga.

Przy okazji warto przypomnieć, że z żuromińskiej ziemi pochodzą jeszcze dwaj inni błogosławieni: bł. bp Leon Wetmański, urodzony 10 kwietnia 1886 r. w Żurominie i bł. Tymoteusz Trojanowski - franciszkanin - urodzony 29 lipca 1908 r. w Sadłowie koło Żuromina.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Klary Ludwiki Szczęsnej.