Odpust ku czci Pani Żuromińskiej - podziękowanie
poniedziałek, 19 wrzesień 2022 09:36

W dniach 10-11 września br. odbyły się uroczystości odpustowe

ku czci Matki Bożej Żuromińskiej. Bardzo serdecznie dziękuję J. E. ks. bp. dr. Mirosławowi Milewskiemu za przewodniczenie naszym niedzielnym uroczystościom. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Księżom za pomoc i uczestnictwo. Dziękuję pięknie Parafianom za wspólną modlitwę. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich Gości i Pielgrzymów. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do pielgrzymów przybyłych pieszo, na rowerach i motocyklach. Dziękuję bardzo serdecznie mieszkańcom Dąbrowy za ich przepiękny wieniec dożynkowy i pieszą pielgrzymkę do naszego parafialnego kościoła. Dziękuję serdecznie pielgrzymom pieszym z parafii Bieżuń, Chamsk, Dłutowo, Kuczbork, Lipowiec Kościelny, Lubowidz, Lutocin, Mława, Niechłonin, Poniatowo, Sarnowo, Syberia, Szreńsk, Zielona i Zieluń. Dziękuję pięknie pielgrzymom rowerzystom z parafii Dobrzyń nad Drwęcą i parafii Grudusk. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tegorocznych Starostów Dożynkowych Państwa Agnieszki i Krzysztofa Wojtkowskich. Dziękuję serdecznie Pani Burmistrz naszego Miasta Anecie Goliat i Panu Staroście Żuromińskiemu Jerzemu Rzymowskiemu oraz wszystkim przedstawicielom władz samorządowych i instytucji naszego miasta i powiatu za zaszczycenie nas swoją obecnością. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w budowie i dekoracji ołtarza polowego. Dziękuję Panu Mariuszowi, naszemu Kościelnemu, za koordynację wszelkich prac. Panu Kościelnemu i jego żonie Marii dziękuję za wysprzątanie i przygotowanie naszego kościoła do odpustu. Dziękuję bardzo ks. Robertowi, ks. Tomaszowi i ks. Wiktorowi za pomoc w organizacji całej uroczystości. Serdecznie dziękuję Panu Pawłowi,  naszemu Organiście, za przygotowanie muzyczne i pomoc w dekoracjach. Dziękuję Państwu Aldonie i Cezaremu Karczewskim za przepiękne dekoracje kwiatowe ołtarzy - polowego i w kościele. Dziękuję bardzo serdecznie Państwu Grażynie i Andrzejowi Błaszkiewiczom oraz Państwu Andrzejewskim za przekazane kwiaty do odpustowych dekoracji. Dziękuję bardzo serdecznie Pani Danucie Szeludze i jej współpracownikom z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Caritas” w Żurominie za przepiękne kwiaty przy Figurze Matki Bożej przed kościołem. Pani Danucie Szeludze bardzo serdecznie dziękuję za stałą troskę o piękno „ogrodu Matki Bożej”. Dziękuję bardzo serdecznie chórowi „Magnificat” i młodzieżowemu zespołowi muzycznemu „Amen” za przepiękną oprawę wokalną i muzyczną naszej uroczystości. Dziękuję serdecznie Żuromińskiej Orkiestrze Dętej na czele z Panem Kapelmistrzem Piotrem Wojtczykiem za uświetnienie tegorocznego odpustu. Dziękuję siostrom Elżbiecie i Annie za pomoc dekoracyjną. Dziękuję bardzo serdecznie pracownikom Zakładu Pogrzebowego Pana Dariusza Budki za pomoc w budowie ołtarza polowego. Dziękuję serdecznie Panu Januszowi Czyżykowi i Panu Tomaszowi Marcowi za pomoc dekoracyjną. Dziękuję naszym wspaniałym druhom strażakom na czele z Panem Komendantem Włodzimierzem Wiśniewskim za pomoc w dekoracjach i pracach porządkowych. Dziękuję bardzo serdecznie Piekarni Państwa Marty i Rafała Dyszkantów za przekazane chleby dożynkowe i pączki dla pielgrzymów. Naszym sąsiadom z Gospodarstwa Pasiecznego, Rodzinie Państwa Piotrkowskim, dziękuję za przekazany miód. Panu Jarosławowi Szymańskiemu dziękuję za przygotowanie nagłośnienia. Dziękuję Policji żuromińskiej i Strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem pielgrzymów. Bardzo serdecznie dziękuję służbom porządkowym Urzędu Gminy i Miasta w Żurominie za ich pomoc porządkową. Słowa szczególnego uznania i podziękowania kieruję do ministrantów za ich pomoc przy dekoracjach i podczas liturgii odpustowej. Dziękuję pięknie lektorom, asyście procesyjnej i dzieciom sypiącym kwiatami. Słowa podziękowania kieruję do Pani Agnieszki Rucińskiej i Restauracji „U Rucińskich” za przygotowanie obiadu dla wszystkich oficjalnych gości naszego odpustu. Dziękuję wszystkim mediom, fotoreporterom za ich posługę i piękne zdjęcia oraz filmy z uroczystości. Dziękuję więc Panu Mirosławowi Kaźmierczakowi i Panu Sławomirowi Topolewskiemu. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie oraz przebieg naszego odpustu i mówię wszystkim wielkie „Bóg zapłać”.

Ks. Tomasz Kadziński - proboszcz