Klasy maturalne w Częstochowie
środa, 13 kwiecień 2022 10:13

Zgodnie z wieloletnią tradycją, w Wielki Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 r., uczniowie klas maturalnych naszego Liceum wyruszyli do Częstochowy.

Uczniowie klas 3a, 3b, 3d oraz 3e wraz z opiekunami: ks. Tomaszem Baranowskim, panią Justyną Czarnowską, panią Aliną Spychalską i panem Mariuszem Milewskim uczestniczyli w dorocznej Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Płockiej na Jasną Górę, aby prosić Matkę Bożą o potrzebne łaski i pomoc podczas majowych egzaminów maturalnych. Świadectwo Jana Meli, wspólna droga krzyżowa na wałach, Msza św. w Bazylice, sakrament pokuty i pojednania to główne punkty tegorocznego spotkania młodzieży u stóp tronu Jasnogórskiej Pani. W przebieg pielgrzymki zaangażowała się młodzież z różnych miejscowości naszej płockiej diecezji, m.in. z Pułtuska, Sierpca, Nasielska, Strzegowa, Płocka, Mławy oraz Żuromina. To właśnie nasi uczniowie nieśli krzyż podczas nabożeństwa drogi krzyżowej. Nasi żuromińscy licealiści są już na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości… Niech ten piękny dzień, pełen duchowego wzmocnienia i nadziei, pomoże im jak najlepiej przeżyć ten czas żniw czy też zbierania dorodnych owoców swojej wieloletniej naukowej pracy…