Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
wtorek, 12 kwiecień 2022 05:31

Ale co to właściwie jest? KSM jest stowarzyszeniem, zrzeszającym młodych katolików świeckich w wieku od 14 do 30 lat, działającym na terenie całej Polski. Jest to organizacja kościelna, dlatego żyje Kościołem i głosi to, co głosi Kościół. Podstawowym celem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan. Cel ten jest realizowany m.in. poprzez cotygodniowe spotkania, na których nie tylko pogłębiamy nasze relacje z Chrystusem, ale też dobrze się bawimy .

KSM opiera się na dziesięciu, podstawowych zasadach:
1. Kochaj Boga, szerz Królestwo Chrystusowe w swojej duszy, w swej rodzinie i w swym środowisku.
2. Służ czynnie Kościołowi i Ojczyźnie.
3. Kształtuj swój umysł, swą wolę, swe serce.
4. Szanuj swą godność, bądź prawy i czysty.
5. Pracuj chętnie, cudzą pracę szanuj, dąż do sprawiedliwości społecznej.
6. Szerz chrześcijańską kulturę życia. Bądź uprzejmy, koleżeński, pomagaj chętnie bliźnim.
7. Obowiązki spełniaj sumiennie, bądź karny i posłuszny.
8. Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny.
9. Bądź gospodarny, oszczędny, cudze dobro szanuj.
10. Bądź stały w przekonaniach i wytrwały w działaniu, pogodę ducha nieś w swe otoczenie.
Jeśli, Twoim zdaniem, spełniasz (lub starasz się spełniać ) każdy z tych dziesięciu warunków - KSM jest stowarzyszeniem dla Ciebie! Jeśli jesteś zainteresowny dołączeniem do naszej KSM-owej rodziny, napisz do któregoś z członków kierownictwa wymienionych w informacjach, a na pewno udzielimy Ci więcej wiadomości na temat naszego oddziału . Czekamy na Ciebie!

Więcej w kategorii: Aktualności « Rekolekcje Wielkopostne Droga Krzyżowa »