Triduum Paschalne 2022
poniedziałek, 11 kwiecień 2022 21:36

1. W czwartek 14 kwietnia 2022 r. rozpoczniemy Triduum Paschalne - czas męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

Uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00. Po niej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ołtarza Wystawienia. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała do godz. 22.00. O godz. 20.00 czuwanie Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów, zaś o godz. 21.00 zaśpiewamy Gorzkie Żale.
2. W Wielki Czwartek nie ma Mszy świętej porannej.
3. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia: od godz. 8.00 do 18.00. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.
Po Liturgii Męki Pańskiej - adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00: godz. 20.30 - czuwanie Odnowy w Duchu Świętym;
godz. 21.00 - Gorzkie Żale
godz. 21.15 – czuwanie z młodzieżowym zespołem muzycznym „Amen”.
4. W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 do 20.00. Do adoracji zapraszamy wszystkich, a szczególnie ministrantów, harcerzy, Straż Pożarną i członków różnych grup i wspólnot działających w naszej parafii. Święcenie pokarmów odbędzie się w godzinach od 9.00 do 17.00. W Wielką Sobotę nie odprawia się Mszy świętej ani nie sprawuje się żadnych sakramentów, poza sakramentem pokuty. Jest to dzień zadumy i żałoby po śmierci Chrystusa i oczekiwanie na Zmartwychwstanie.
5. W Wielką Sobotę będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi w godz. od 9.00 do 13.00 oraz po południu od godz. 15.00 do 17.00.
6. Święta Wielkanocne rozpoczniemy Wigilią Paschalną. Msza Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna się w Wielką Sobotę wieczorem, po zachodzie słońca, jest najważniejszą Eucharystią w całym roku liturgicznym. To właśnie podczas Wigilii Paschalnej po raz pierwszy śpiewamy uroczyste „Alleluja” i zaczynamy świętować Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Chociaż ta Msza święta rozpoczyna się w sobotę wieczorem, to jednak jest ona już Mszą świętą niedzielną Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W naszym kościele Wigilia Paschalna rozpocznie o godz. 20.00. Zachęcamy wszystkich parafian i gości do udziału w tej ważnej i uroczystej liturgii. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece.
7. Msza święta rezurekcyjna z procesją ulicami miasta zostanie odprawiona w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.
8. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze święte będą odprawione o godz. 6.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00.
9. W poniedziałek wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę.


ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE

Więcej w kategorii: Aktualności Życzenia Wielkanocne »