GRUPA ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM „BETESDA” W ŻUROMINIE ZAPRASZA NA SPOTKANIA MODLITEWNO – FORMACYJNE W KAŻDY CZWARTEK O GODZ. 19:00 DO SALI KLASZTORNEJ KOŚCIOŁA W ŻUROMINIE

 JEZUS PRAGNIE ZMIENIAĆ TWOJE ŻYCIE ...

Czy jesteś gotowy poznać miłosierdzie Boga? On czeka …

Odnowa w Duch Św.

Jest katolickim ruchem charyzmatycznym, który powstał w 1967r. w Stanach Zjednoczonych, m.in. pod wpływem Soboru Watykańskiego II. 
W Polsce pierwsze grupy modlitewne powstały w roku 1976. Wspólnoty działają przy wielu parafiach w naszym kraju. Na coroczne czuwanie do Częstochowy przyjeżdżają dziesiątki tysięcy sympatyków ruchu .

Osoby uczestniczące w ruchu pracują nad własną wiarą poprzez nieustanne dążenie do Jezusa poprzez działanie Ducha Św. A On nie jest obojętny wobec naszych modlitw ...

ŻUROMIŃSKA BETESDA

Odnowa w Duch Św. - w naszej parafii działa pod tajemniczą nazwą „Betesda”, a jedyną i największą jej tajemnicą jest żywa obecność Ducha Św.

Grupa powstała w listopadzie 2011r. Była to spontaniczna decyzja – po zakończeniu Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Św. (REO). REO to rekolekcje inicjacyjne, które prowadzą do uznania Jezusa jako Pana i doświadczenia Chrztu w Duchu Świętym.

Rekolekcje te trwały dwa miesiące i po ich zakończeniu nikt nie chciał się już rozstawać z Duchem Św. Porwał on nas do dalszych spotkań i prowadzi swoimi ścieżkami.

W tej chwili grupa liczy ok. 60 członków i zawsze czeka na więcej. Grupę modlitewną tworzą osoby w różnym wieku, które pragną wielbić Pana i ożywiać swoją wiarę. Opiekunem od 2016 r. jest ks. Łukasz Turbak


Charakter spotkań:

• spontaniczna modlitwa do Ducha Św. prośby, dziękczynienia, uwielbienia

• katecheza – nauczanie i słuchanie Słowa Bożego

• posługa muzyczna – członkowie Wspólnoty -dzięki ich posłudze modlitwa wspólnoty staje się radośniejsza śpiewem chwalimy Pana i dziękujemy mu za wszelkie otrzymane łaski

• raz w miesiącu adoracja Najświętszego Sakramentu - szczególny czas spotkania z Panem i Jego ogromną miłością - adoracja Jezusa daje niezwykłą siłę

• grupy dzielenia – w kilkuosobowym gronie dzielimy się doświadczeniem Boga w życiu codziennym

• świadectwa członków wspólnoty - najlepszy dowód na to jak bardzo Jezus działa w naszym życiu.

Raz w miesiącu sprawowana jest Msza święta w intencji członków ruchu i ich rodzin. Organizujemy wspólne wyjazdy na rekolekcje, dni skupienia, konferencje.

Zapraszamy na spotkania!

Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce (…)

A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski.

Posługiwanie bowiem tej sprawie społecznej nie tylko uzupełnia to, na co nie stać świętych, lecz obfituje w liczne dzięki składane Bogu.

Ci, którzy oddają się posłudze, wielbią Boga (…)

Pan Jezus ma Nam naprawdę dużo do powiedzenia.

Kto ma uszy, niechaj słucha.

JEZUS CZEKA NA CIEBIE!!!

 

 

 

 


Ostatnio dodana galeria


Kontakt

Kościół Żuromin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Antoniego z Padwy

09-300 Żuromin, ul. Kościuszki 4
tel. 511 346 569

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kancelaria parafialna czynna:
• od  wtorku do piątku
w godz. 8:00 – 9:00 oraz 16:00 – 17:30
• w sobotę w godz. 10:00 – 12:00
• w poniedziałki, święta i uroczystości kościelne i państwowe kancelaria jest nieczynna

Dyżury w kancelarii:

Wtorek: ks. Łukasz

Środa: ks. Dziekan

Czwartek: ks. Robert

Piątek: ks. Tomasz

Sobota: ksiądz pełniący weekendowy dyżur duszpasterski

Administrator danych osobowych, których jest proboszcz parafii, informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii św. Antoniego w Żurominie, umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.