We wprowadzeniu teologicznym do Rytuału Komunii Świętej i Kultu Tajemnicy Eucharystycznej poza Mszą Świętą czytamy: „W procesjach, w czasie których celebrans niesie Najświętszą Eucharystię poza kościół wśród uroczystych obrzędów i śpiewów, lud chrześcijański składa publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu.”

Wielką pomocą w pobożnym przeżyciu procesji jest Asysta procesyjna, która ma za zadanie ją animować . Nasza wspólnota parafialna cieszyć się może bardzo liczną i rozbudowaną Asystą. Upiększa ona przebieg każdej procesji oraz swoją posługą troszczy się o jej właściwy przebieg.

Żuromińska Asysta Procesyjna liczy wiele członków i członkiń, którzy służą angażując się w niesienie chorągwi, sztandarów, baldachimu, feretronów, różańca. Ich posługa podkreśla podniosłość i nadaje uroczystego charakteru każdej procesji. Często bywa tak, że dany parament przekazywany jest z ojca na syna, z matki na córkę, co tworzy piękne tradycje rodzinne.

 Dzięki posłudze Asysty nasze parafialne publiczne świadectwo wiary wyraża miłość wobec Jezusa Eucharystycznego. Szczególnie działalność Asysty widoczna jest w czasie odpustu parafialnego ku czci MB Żuromińskiej, Bożego Ciała, Procesji wielkanocnej, Nowenny przed Niepokalanym Poczęciem NMP i Oktawy Bożego Ciała.


 


Ostatnio dodana galeria


Kontakt

Kościół Żuromin

Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Antoniego z Padwy

09-300 Żuromin, ul. Kościuszki 4
tel. 23/657-25-00

Kancelaria parafialna czynna:
• od poniedziałku do piątku
w godz. 9:00 – 11:00 oraz 17:00 – 17:45
• w sobotę w godz. 10:00 – 12:00
• Ksiądz Dziekan przyjmuje interesantów
w dni powszednie w godz. 17:00-17:45

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej Parafii św. Antoniego w Żurominie, umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.